Lombardini LDW502 FOCS zawory głowicy
Zawory głowicy ssący i wydechowy silnika Lombardini LDW502 FOCS, który pracuje w maszynach budowlanych, sprzęcie rolniczym oraz microcarach takich marek jak: Ligier, Bellier, Casalini, Chatenet, Grecav.
Zawory głowicy Lombardini LDW502
Wszystkie części zamienne do silnika Lombardini LDW502 dostępne od ręki.
Lombardini LDW 502 FOCS zawory głowicy
Oprócz zaworów głowicy Lombardini LDW 502 FOCS w naszym sklepie można znaleźć także takie części jak: termostaty, głowice, bloki silnika, pompy paliwa, tłoki, tuleje itp.
Czy wiesz, że…
Zjawisko potencjału elektrodowego występuje na granicy metal roztwór. Spośród licznych czynników wpływających na wartość potencjału elektrodowego wyodrębniamy dwie grupy: czynniki wewnętrzne związane z metalem (stan fizyczno-chemiczny metalu, struktura, stan powierzchni, występowanie na powierzchni metalu warstewek ochronnych, atomy i cząstki adsorbowane na powierzchni metalu, odkształcenia i naprężenia własne metalu), czynniki zewnętrzne związane z elektrolitem (charakter fizyczny roztworu, charakter i stężenie jonów w roztworze, charakter i stężenie gazów lub innych substancji rozpuszczonych w elektrolicie i nie dysocjujących, temperatura elektrolitu, ciśnienie, światło itp.). Metale stosowane w technice składają się z wielu pierwiastków, np. stale zawierają węgiel, krzem, mangan, fosfor, miedź. Każdy z tych metali po zetknięciu się z wodnymi roztworami elektrolitów wykazuje określony potencjał elektrodowy, tzn. podaje do elektrolitu określoną ilość dodatnio naładowanych jonów. Między składnikami mającymi różny potencjał, powstaje siła elektromotoryczna. Składniki odznaczające się niskim potencjałem elektrodowym są anodami i przechodzą do roztworów, zaś bardziej dodatnie składniki są katodami.