CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Lombardini LDW502 FOCS wał korbowy

Wał korbowy silnika Lombardini LDW502 FOCS, który pracuje wsprzęcie rolniczym, maszynach budowlanych oraz microcarach takich marek jak: Ligier, Bellier, Casalini, Chatenet, Grecav.

Wał korbowy Lombardini LDW502

Oprócz wałów korbowych do silnika Lombardini LDW502 sprzedajemy także inne części np.: pompy wody, termostaty, głowice, pompy paliwa, tłoki, tuleje itp.

Lombardini LDW 502 FOCS wał korbowy

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami.

 

Czy wiesz, że…

Można wyróżnić następujące elementarne procesy kawitacji: spadek wartości ciśnienia cieczy (często ujemna wartość ciśnienia) na skutek wzrostu prędkości jej przepływu, tworzenie pęcherzyków par cieczy, wzrost wartości ciśnienia cieczy i spadek prędkości jej przepływu, rozpad pęcherzyków wywołujących uderzenie cząstek, cieczy o ściankę elementu. Podatność układu na kawitację charakteryzuje stopień kawitacji opisany zależnością. Z kinetycznej teorii cieczy wynika, że pęcherzyki cieczy idealnie jednorodnych ulegają rozerwaniu przy naprężeniach kilku tysięcy kp/cm2. W rzeczywistości pęcherzyki rozrywają się przy wartości ciśnienia porównywalnej z wartością ciśnienia pary nasyconej na skutek rozpuszczalnych i zawieszonych w cieczy domieszek, zmniejszających jej zdolność do przenoszenia naprężeń rozciągających. Na ogół zarodkami kawitacji są nierozpuszczane pęcherzyki gazu w cieczy. Proces wzrostu pęcherzyków, w wyniku dyfuzji z otaczającej cieczy, nazywa się niekiedy kawitacją gazową, w odróżnieniu od kawitacji parowej, przy której wzrost pęcherzyków następuje wskutek zachwiania równowagi statycznej. Kawitację gazową można też uzyskać przez pobudzenie pęcherzyków gazowych do intensywnych drgań nieliniowych. O ile kawitacja gazowa może zachodzić przy dowolnych wartościach amplitudy ciśnienia akustycznego, to kawitacja parowa występuje zawsze po osiągnięciu pewnej „progowej” wartości ciśnienia. Wartość „progowa” ciśnienia krytycznego zmienia się w zależności od zawartych w cieczy ośrodków kawitacji. Podwyższenie wartości uzyskuje się m.in. przez wzrost ciśnienia hydrostatycznego oraz od gazowanie i ochłodzenie cieczy. W rzeczywistości, obok kawitacji parowej zawsze występuje kawitacja gazowa. Ponieważ jednak pęcherzyki wypełnione są przede wszystkim nasyconą parą danej cieczy, a procesy dyfuzyjne przebiegają stosunkowo wolno, dlatego w większości przypadków przyjmuje się, że naruszenie ciągłości cieczy następuje głównie pod wpływem kawitacji parowej.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.