Części zamienne Komatsu S6D108
W naszych propozycjach części zamienne silnika Komatsu S6D108, który znalazł zastosowanie w maszynach budowlanych, koparkach oraz ładowarkach Komatsu.
Części silnika Komatsu S6D108, Komatsu S6D108-1, Komatsu S6D108-2, Komatsu S6D108e-2 - dostępne od ręki z naszego magazynu.
Komatsu S6D108 części
- świece żarowe
- uszczelniacze wału
- zawory głowicy
- pompy oleju
- tłoki
- panewki
- wały korbowe
- korbowody
- termostaty
- cewki gaszenia
- uszczelki
- pompy wody
- uszczelki głowicy
- głowice
- wtryskiwacze
- pierścienie
- pompy paliwa
Komatsu to drugi - co do wielkości producent maszyn budowlanych i urządzeń górniczych na świecie po marce Caterpillar.
Oferujemy wszystkie części silnika Komatsu S6D108, który pracuje w ładowarkach Komatsu, maszynach budowlanych i koparkach.
Zadzwoń do nas, a my chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Czy wiesz, że...
Hartowanie stopniowe polega na nagrzaniu i wygrzaniu stali jak przy hartowaniu zwykłym, oziębieniu w kąpieli (najczęściej solnej) o temperaturze nieco wyższej od temperatury początku przemiany martenzytycznej, krótkim wytrzymaniu w tej kąpieli do wyrównania 'temperatury w przekroju przedmiotu i następnie chłodzeniu w powietrzu. Zaletą tej obróbki jest uzyskanie budowy martenzytycznej bez powstawania naprężeń towarzyszących hartowaniu zwykłemu. Hartowanie stopniowe stosuje się do obróbki części o skomplikowanych kształtach, wykonanych zwykle ze stali stopowych. Hartowanie z przemianą izotermiczną polega na ochłodzeniu w kąpieli o temperaturze wyższej od temperatury początku przemiany martenzytycznej i utrzymaniu przedmiotu w tej kąpieli, aż do zakończenia przemiany austenitu w bainit. Obróbka ta wymaga stosowania odpuszczania. Hartowanie z przemianą izotermiczną stosuje się do drobnych części ze stali węglowych. Zaletą tego hartowania jest uniknięcie naprężeń, które powodują odkształcanie, a niekiedy pęknięcia przedmiotów hartowanych. Hartowanie powierzchniowe polega na szybkim nagrzaniu warstwy powierzchniowej przedmiotu do temperatury wyższej od krytycznej i oziębieniu. Celem takiego hartowania jest uzyskanie twardej powierzchni odpornej na ścieranie z zachowaniem plastycznego rdzenia, który przy zmiennych obciążeniach nie ulega pęknięciu. W zależności od sposobu nagrzewania rozróżnia się następujące rodzaje hartowania powierzchniowego: hartowanie płomieniowe, polegające na nagrzewaniu przedmiotu palnikiem gazowym, hartowanie indukcyjne, polegające na nagrzewaniu prądami wirowymi, wzbudzonymi w warstwie powierzchniowej przedmiotu i prądami szybkozmiennymi w induktorze (wzbudniku), hartowanie kąpielowe, polegające na nagrzewaniu przez krótkie zanurzanie przedmiotu w kąpieli solnej lub ołowiowej, o temperaturze dużo wyższej niż temperatura hartowania stali. Podczas hartowania trzeba zwracać uwagę, aby nie przekraczać nadmiernie temperatury grzania, ponieważ powoduje to przegrzanie stali, a w konsekwencji jej gruboziarnistość i kruchość. Jeżeli nie ma żadnych przyrządów do ustalania temperatury nagrzanej stali, to w przybliżeniu temperaturę tę określa się na podstawie barwy stali.