CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Lombardini 5LD825 końcówki wtryskiwaczy

Elementy układu wtryskowego silnika Lombardini 5LD825, który pracuje w koparkach, sprzęcie rolniczym oraz maszynach budowlanych.

Pompy wtryskowe, wtryskiwacze, końcówki wtrysku do maszyn marki Lombardini 5LD825 -  nowe i regenerowane.

Wszystkie części zamienne do silnika Lombardini 5LD825 dostępne od ręki.

Zapytaj również o możliwość regeneracji swoich wtryskiwaczy lub pompy wtryskowej.

 

Czy wiesz, że…

Niszczenie metalu pod wpływem korozji cechują następujące zjawiska: niszczenie zaczyna się przeważnie od powierzchni i postępuje w głąb materiału; niszczeniu często, chociaż nie zawsze, towarzyszy zmiana wyglądu zewnętrznego powierzchni metalu. Na powierzchni metalu korodującego pojawiają się nieregularne zagłębienia, wżery, a niszczony metal, przemieniając się w związek chemiczny (zazwyczaj wodorotlenek lub tlenek danego metalu) tworzy produkty korozji, często silnie przylegające do powierzchni metalu korodującego. Istnieją i takie rodzaje korozji, których nie można wykryć na podstawie obserwacji powierzchni (np. korozja międzykrystaliczna). Pojęcie pasywności i aktywności metali jest względne. Ten sam metal może być w jednych warunkach aktywny, a w innych pasywny. Między stanem całkowitej aktywności (maksymalne skorodowanie w określonych warunkach i określonym czasie) i całkowitej pasywności (nie koroduje w danych warunkach w dowolnie długim czasie) istnieją stany pośrednie. Często przejście od stanu aktywności do stanu pasywności i odwrotnie następuje skokowo, bez stanów pośrednich. Zjawisko korozji rozpatrzymy jako wynik wzajemnego działania czynnika wywołującego korozję metalu. W zależności od charakteru, korozyjny proces niszczenia metalu może postępować według jednego z dwóch mechanizmów: chemicznego lub elektrochemicznego. Korozja metali według mechanizmu chemicz­nego występuje zazwyczaj w suchych gazach lub płynach nie elektrolitach i zachodzi na skutek reakcji chemicznej na granicy faz. Niszczenie elektrochemiczne metali następuje natomiast podczas działania wodnych roztworów elektrolitów lub wil­gotnych gazów na metale i stopy na skutek reakcji elektrochemicznej. Zasadnicza różnica między tymi dwoma mechanizmami polega na tym, że w przypadku korozji elektrochemicznej istnieją jednocześnie dwa procesy utleniania (rozpuszczania metalu) i redukcji (wydzielanie wodoru, redukcja tlenu, wydzielanie metalu i inne). Ponadto procesowi temu towarzyszy kierunkowe przemieszczanie elektronów w me­talu i jonów w elektrolicie (przepływ prądu elektrycznego).


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.