Lombardini 5LD825 uszczelniacz wału
Uszczelniacze wału korbowego do silnika Lombardini 5LD825, który pracuje w koparkach, sprzęcie rolniczym oraz maszynach budowlanych.
Wszystkie wersje simeringów dostępne u nas. Uszczelniacze wału korbowego do silnika Lombardini 5LD825 (od strony koła zamachowego) oraz simering przód (od strony koła pasowego).
Oprócz uszczelniaczy wału korbowego do silnika Lombardini 5LD825 sprzedajemy także inne części np.: termostaty, głowice, bloki silnika, pompy paliwa, tłoki, tuleje.
W razie pytań skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Wasze pytania.
Czy wiesz, że…
Pewną odmianą sczepiania w zużyciu adhezyjnym jest zrastanie tarciowe będące trwałym połączeniem stykających się obszarów trących powierzchni metalowych części maszyn na skutek dyfuzji poprzez pierwotną granicę ich rozdziału. Powstaje przy dużych odkształceniach plastycznych oraz wysokiej temperaturze mikroobszarów tarcia. Skłonność do zrastania zależy od rozpuszczalności i szybkości dyfuzji lub samodyfuzji w stanie stałym materiałów współpracujących elementów, czasu styku, wartości odkształcenia plastycznego i temperatury mikroobszarów tarcia. Przy małych i średnich jednostkowych mocach tarcia (praca tarcia na jednostkę powierzchni rzeczywistego styku i jednostkę czasu) intensywność zużywania jest niezbyt duża i wartość współczynnika tarcia waha się w granicach 0,3+0,7. Zużycie adhezyjne istnieje także przy tarciu mieszanym i granicznym. Niejednolity charakter zużycia adhezyjnego w różnych zakresach tarcia oraz jego intensywność zależy od wielu własności fizycznych trących się ciał. Intensywność zużywania adhezyjnego ograniczają następujące własności materiałów elementów maszyn: zdolność intensywnej adsorpcji i chemisorpcji w niskich temperaturach; zdolność tworzenia w procesie tarcia powierzchniowych warstewek tlenkowych o twardości zbliżonej do twardości metali oraz dużej wytrzymałości i spójności z metalem podstawowym; niskie cechy plastyczne (małe wartości A i Z) metalu, wolno wzrastające ze wzrostem temperatury; struktura metali nie tworzy trwałych sieci przejściowych (wiązań międzyfazowych); mała wartość współczynnika dyfuzji innych metali. Skłonność metali do połączenia mierzy się stopniem potrzebnego w tym celu odkształcenia plastycznego dla danego schematu obciążenia.