CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Lombardini 5LD825 głowica

Głowica, uszczelniacze zaworowe silnika Lombardini 5LD825, który znalazł zastosowanie w koparkach, sprzęcie rolniczym oraz maszynach budowlanych.

Wszystkie części zamienne do silnika: głowica, gumki uszczelniające lub uszczelniacze zaworowe wszystkich wersji silnika Lombardini 5LD825 dostępne od ręki.

Oferujemy zarówno głowice gołe, jak i kompletne, uzbrojone z zaworami. Do głowic mamy wszystkie rodzaje uszczelek i uszczelniaczy, niezbędne do złożenia silnika.

 

Czy wiesz, że…

Zużycie przez utlenienie występuje najintensywniej przy tarciu metali, charaktery­zujących się różnymi własnościami mechanicznymi. Najbardziej charakterystycznym jest ten rodzaj zużycia dla stopów wieloskładnikowych, lub metali na osnowie roz­tworów stałych, lub też stopów o strukturze heterogenicznej. Proces utleniania metali, szczególnie czarnych, jest skomplikowany. Niemal we wszystkich przypadkach tarcia metali w warstwie wierzchniej istnieją ślady wska­zujące na dyfuzję tlenu. Jednak w warunkach charakterystycznych dla zużycia przez utlenianie, ilość tlenu jest wyraźnie większa od ilości stwierdzonej w warstwach wierzchnich przy innych rodzajach zużycia. Jednocześnie intensywność zużywania jest w tym przypadku znacznie mniejsza od intensywności zużywania przy innych rodzajach zużycia. Proces utleniania stali warstwy wierzchniej składa się z kilku etapów, którym odpo­wiadają łatwo wykrywalne w metalach szczególnie stalach strefy warstwy wierzchniej. Strefa górna, utleniona najmocniej, o grubości ok. 10-45 mikronów. Strefy warstwy wierzchniej przy zużywa­niu przez utlenianie. Powiększenie około 500 razy zawiera Fe203, strefa położona głębiej, o grubości 50120 (tym, jest magnetycznym Fe304, zaś granicząca z rdzeniem metalu zawiera FeO, o grubości 70-150 mm. W miarę trwania utleniania i niszczenia warstwy, proces postępuje w głąb metalu: warstwa wierzchnia jest jakby „ruchoma”, tzn. w miarę ubytku materiału, prze­mieszcza się w głąb rdzenia, zachowując przy ustabilizowanych parametrach pro­cesów tarcia i zużywania, stały skład chemiczny i grubość poszczególnych stref . Twardość materiału poszczególnych stref utlenionych jest zwykle większa od twardości materiału rdzenia. Jest to wynik przede wszystkim tworzenia się tlenków z natury twardszych od metalu wyjściowego, ale także w pewnym stopniu wynik umocnienia mechanicznego w wyniku tarcia. Twardość warstw utlenionych jest bardzo znaczna, są przypadki, że np. dla aluminium rośnie ona, w porównaniu do twardości metalu wyjściowego o kilkaset procent.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.