Lombardini 5LD825 głowica
Głowica, uszczelniacze zaworowe silnika Lombardini 5LD825, który znalazł zastosowanie w koparkach, sprzęcie rolniczym oraz maszynach budowlanych.
Wszystkie części zamienne do silnika: głowica, gumki uszczelniające lub uszczelniacze zaworowe wszystkich wersji silnika Lombardini 5LD825 dostępne od ręki.
Oferujemy zarówno głowice gołe, jak i kompletne, uzbrojone z zaworami. Do głowic mamy wszystkie rodzaje uszczelek i uszczelniaczy, niezbędne do złożenia silnika.
Czy wiesz, że…
Zużycie przez utlenienie występuje najintensywniej przy tarciu metali, charakteryzujących się różnymi własnościami mechanicznymi. Najbardziej charakterystycznym jest ten rodzaj zużycia dla stopów wieloskładnikowych, lub metali na osnowie roztworów stałych, lub też stopów o strukturze heterogenicznej. Proces utleniania metali, szczególnie czarnych, jest skomplikowany. Niemal we wszystkich przypadkach tarcia metali w warstwie wierzchniej istnieją ślady wskazujące na dyfuzję tlenu. Jednak w warunkach charakterystycznych dla zużycia przez utlenianie, ilość tlenu jest wyraźnie większa od ilości stwierdzonej w warstwach wierzchnich przy innych rodzajach zużycia. Jednocześnie intensywność zużywania jest w tym przypadku znacznie mniejsza od intensywności zużywania przy innych rodzajach zużycia. Proces utleniania stali warstwy wierzchniej składa się z kilku etapów, którym odpowiadają łatwo wykrywalne w metalach szczególnie stalach strefy warstwy wierzchniej. Strefa górna, utleniona najmocniej, o grubości ok. 10-45 mikronów. Strefy warstwy wierzchniej przy zużywaniu przez utlenianie. Powiększenie około 500 razy zawiera Fe203, strefa położona głębiej, o grubości 50120 (tym, jest magnetycznym Fe304, zaś granicząca z rdzeniem metalu zawiera FeO, o grubości 70-150 mm. W miarę trwania utleniania i niszczenia warstwy, proces postępuje w głąb metalu: warstwa wierzchnia jest jakby „ruchoma”, tzn. w miarę ubytku materiału, przemieszcza się w głąb rdzenia, zachowując przy ustabilizowanych parametrach procesów tarcia i zużywania, stały skład chemiczny i grubość poszczególnych stref . Twardość materiału poszczególnych stref utlenionych jest zwykle większa od twardości materiału rdzenia. Jest to wynik przede wszystkim tworzenia się tlenków z natury twardszych od metalu wyjściowego, ale także w pewnym stopniu wynik umocnienia mechanicznego w wyniku tarcia. Twardość warstw utlenionych jest bardzo znaczna, są przypadki, że np. dla aluminium rośnie ona, w porównaniu do twardości metalu wyjściowego o kilkaset procent.