Mitsubishi 6D16, 6D16T zawory głowicy
W naszej ofercie posiadamy zawory głowicy ssący i wydechowy silnika Mitsubishi 6D16, Mitsubishi 6D16T pracującego w koparkach Sany, Fiat-Kobelco, Kobelo, Furukawa.
Pośród pokrewnych wersji silnika Mitsubishi 6D16, do których części zamienne mamy w naszym asortymencie są m.in.:
- Mitsubishi 6D16-1A
- Mitsubishi 6D16-3AT3
- Mitsubishi 6D16-OA
- Mitsubishi 6D16-T
- Mitsubishi 6D16-T7
- Mitsubishi 6D16-TE
- Mitsubishi 6D16-TLA2A
- Mitsubishi 6D16-TLEB
- Mitsubishi 6D16-TLEG
- Mitsubishi 6D16-TLU2
- Mitsubishi 6D16-TLUA
- Mitsubishi 6D162A
Posiadamy także inne części zamienne do silników Mitsubishi 6D16 np.: uszczelki, bloki silnika, wały korbowe, filtry itp.
Zadaniem zaworów ssących jest otwarcie się w odpowiednim momencie cyklu ssania silnika w celu zassania mieszanki paliwowo-powietrznej lub powietrza do silnika. Po napełnieniu cylindra mieszanką następuje zamknięcie zaworu, żeby mieszanka mogła być sprężona.
Zadaniem zaworów wydechowych jest otwarcie się i uwalnianie drogi dla rozprężonych w suwie pracy gazów. Po wyrzuceniu spalin z cylindra zawór wydechowy zostaje zamknięty.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz do nas.
Czy wiesz, że…
W celu usunięcia ewentualnych usterek, które mogą powstać w czasie transportu należy: sprawdzić czy urządzenie szczotkowe jest ustawione w strefie neutralnej, przejrzećzewnętrzne i dostępne wewnętrzne części maszyn i ewentualnie je przedmuchać, sprawdzić lekkość obracania się wirnika. Przygotowanie do rozruchu (przed pierwszym uruchomieniem maszyny) ma na celu sprawdzenie: prawidłowości połączenia (sprzęgnięcia) maszyny z mechanizmem współpracującym (urządzenia napędzane, silnik napędowy), rezystancji izolacji uzwojeń, otoczenia maszyny (usunięcie przedmiotów mogących utrudnić rozruch), napięcia znamionowego maszyny i sieci, prawidłowości połączeń (zgodnie ze schematem), szczeliny powietrznej pod biegunami głównymi i zwrotnymi, prawidłowości dokręcenia śrub fundamentowych, należytego dotarcia szczotek i prawidłowości ich położenia, prawidłowości uziemienia, prawidłowości przyłączenia aparatury sygnalizacyjnej, zabezpieczającej i rozruchowej, stopnia zabezpieczenia sprzęgła lub koła pasowego (osłoną). Przed przystąpieniem do rozruchu obsługa powinna zapoznać się z odpowiednią szczegółową instrukcją. Wszelkie spostrzeżenia o pracy maszyny powinny być notowane zgodnie ze szczegółową instrukcją ruchową w dzienniku pracy.