Części zamienne Komatsu S4D105
W naszym asortymencie części zamienne silnika Komatsu S4D105, który znalazł zastosowanie w maszynach budowlanych, koparkach oraz ładowarkach Komatsu.
Części składowe silnika Komatsu S4D105, Komatsu S4D105-3, Komatsu S4D105-5 z koparek, ładowarek Komatsu.
Komatsu S4D105-3 części
- uszczelniacze wału
- zawory głowicy
- pierścienie
- pompy paliwa
- pompy oleju
- tłoki
- panewki
- wały korbowe
- korbowody
- termostaty
- cewki gaszenia
- wtryskiwacze
- uszczelki
- pompy wody
- uszczelki głowicy
- głowice
- świece żarowe
Wszystkie części silnika Komatsu S4D105-3 z ładowarek Komatsu, maszyn budowlanych i koparek - dostępne od ręki z naszego magazynu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zadzwoń do nas.
Czy wiesz, że...
Docieranie płaszczyzn przeprowadza się najczęściej na nieruchomych płytach do docierania. Przed docieraniem płytę zmywa się naftą i wyciera czystą suchą szmatką. Następnie rozprowadza się proszek ścierny w nafcie z olejem i otrzymaną półpłynną pastą zaprawia się równomiernie płytę. Przedmiot przykłada się do płyty płaszczyzną docieraną i dociskając go przesuwa się po płycie ruchami kołowymi. Po wykonaniu kilkunastu przesunięć zmywa się płytę naftą i smaruje na nowo pastą. Docieranie wąskich płaszczyzn przeprowadza się z klockiem pomocniczym. Do docierania wałków używa się docieraków pierścieniowych, których szerokość powinna wynosić około 0,75 wartości średnicy docieranego wałka. Do docierania otworów używa się docieraków rozprężnych. Docieranie powierzchni stożkowych wewnętrznych przeprowadza się za pomocą docieraków stożkowych z rowkami przeznaczonymi do utrzymywania pasty ściernej. Docierak zaprawia się cienką warstwą pasty, wprowadza do otworu i ruchami obrotowo zwrotnymi stożka prowadzi docieranie. Podobnie postępuje się przy docieraniu powierzchni stożkowych zewnętrznych, z tą tylko różnicą, że stosuje się docieraki pierścieniowe. Docieranie stożkowych powierzchni zaworów i kranów wykonuje się bez stosowania docieraków. Jako docierak służy tu sam kran lub zawór, którym dociera się stożkowe gniazdo. Kran lub zawór po równomiernym posmarowaniu pastą do docierania wkłada się do gniazda i dociera go ręcznie lub za pomocą docierarki korbowej. Polerowanie stosowane jest jako obróbka wykańczająca, w celu wygładzenia powierzchni przedmiotów metalowych i nadania im połysku. Rozróżnia się polerowanie mechaniczno-ścierne, hydrodynamiczne, elektrolityczne i inne. Najbardziej rozpowszechnione polerowanie mechaniczno-ścierne wykonuje się z użyciem pasty ściernej naniesionej na obrabianą powierzchnię. Przy polerowaniu ręcznym pastę nanosi się szmatką, skórą lub drewnem, a przy maszynowym - zadanie to spełnia tarcza polerska, zamocowana na wrzecionach polerki. Tarcze polerskie mogą być drewniane lub metalowe pokryte filcem albo suknem, szyte lub klejone z wojłoku, płótna żaglowego albo tkaniny papierowej. Na tarczę nakłada się pastę, wprawia w ruch obrotowy i dociska polerowany przedmiot. Po zakończeniu polerowania przedmiot oczyszcza się z pasty, przemywa w benzynie lub spirytusie i wyciera miękką szmatką.