Komatsu S6D102E głowica
Głowica, uszczelniacze zaworowe silnika Komatsu S6D102E, Komatsu S6D102E-1, Komatsu S6D102E-1-a, Komatsu S6D102E-2, który znalazł zastosowanie w koparkach, ładowarkach Komatsu oraz maszynach budowlanych.
Głowica Komatsu 6D102
Wszystkie części zamienne silnika: gumki uszczelniające, uszczelniacze zaworowe lub głowice wszystkich wersji silnika Komatsu 6D102 dostępne od ręki.
Oferujemy zarówno głowice gołe, jak i kompletne, uzbrojone z zaworami.
Do głowic posiadamy wszystkie rodzaje uszczelek i uszczelniaczy, niezbędne do złożenia silnika.
Czy wiesz, że…
Celem obróbki cieplnej jest nadanie wyrobom odpowiednich własności fizycznych, chemicznych, mechanicznych i technologicznych. Zabiegiem cieplnym nazywa się cykl zmian temperatury rozpoczynający się w temperaturze otoczenia i kończący się również w tej temperaturze. Cykl zabiegu cieplnego składa się z nagrzewania, wygrzewania i chłodzenia. Stosowanie zabiegów cieplnych o różnych szybkościach studzenia może spowodować w stopach metali powstawanie różnych struktur o różnych właściwościach mechanicznych i technologicznych. Do podstawowych operacji obróbki cieplnej zalicza się hartowanie, odpuszczanie, wyżarzanie itp. Zabiegi cieplne różnią się między sobą szybkością nagrzewania i chłodzenia oraz wysokością temperatury i czasem wygrzewania. Powoli przebiegający proces chłodzenia nazywa się studzeniem. Chłodzenie przeprowadzone szybko nazywa się hartowaniem, jeżeli uprzednio wskutek ogrzewania występował w stali austenit. Zabiegi stosowane do stali, które niezależnie od wysokości temperatury wygrzewania kończą się powolnym chłodzeniem, nazywają się wyżarzaniem. Jeżeli stal nagrzeje się do pewnej określonej temperatury, a następnie raptownie się ją oziębi, to stanie się ona znacznie twardsza niż była poprzednio, mimo że skład chemiczny pozostanie ten sam. Stosując więc odpowiednie zabiegi cieplne można również twardą stal zmiękczyć, można jej nadać lepsze właściwości wytrzymałościowe itp.