CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Pompka paliwa NISSAN H25

Pompa paliwa do silnika NISSAN H25, który znalazł zastosowanie w wózkach widłowych gazowo - benzynowych.

Wszystkie części zamienne do silników gazowo - benzynowych z wózków widłowych NISSAN.

Silnik NISSAN H25 można spotkać w modelach maszyn:

  •  NISSAN J02

Pompa zasilająca do silnika NISSAN H25 z wózków widłowych dostępna w naszym sklepie. W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć także inne części np.: termostaty, głowice, bloki silnika, pompy paliwa, tłoki, tuleje itp.

W naszej ofercie wersja pompki mechanicznej, jak i pompy na wałek rozrządu.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami.

 

Czy wiesz że…

Największą moc silnika uzyskuje się wówczas, kiedy ciśnienie spalin w cylindrze osiąga maksimum bezpośrednio po przejściu tłoka przez zwrot zewnętrzny, Do tej chwili mieszanka paliwa powinna więc Już się całkowicie spalić. Do całkowitego spalenia mieszanki paliwa z powietrzem konieczny jest oczywiście pewien okres czasu, upływający od chwili zapalenia jej przez iskrę zapłonową. W ciągu tego okresu wał korbowy obraca się o pewien kąt, który przy małej prędkości obrotowej jest mały, a wraz ze wzrostem prędkości obrotowej powiększa się. Aby więc koniec spalania występował zawsze w tym samym położeniu wału korbowego, trzeba przyspieszać początek zapłonu (określany kątem obrotu wału korbowego) wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika czyli odpowiednio zwiększać wyprzedzenie zapłonu. Jednak zbyt wczesny zapłon powoduje nieprawidłowe spalanie w cylindrze, występowanie stuków, a co za tym idzie, spadek mocy oraz przegrzewanie się silnika. Ponadto w silnikach o pojemności skokowej większej niż 375 cm3 na cylinder, podczas ich uruchamiania zapłon nie powinien mieć miejsca przed zwrotem zewnętrznym ze względu na niebezpieczeństwo zwrotnego odbicia. Jeśli natomiast zapłon jest zbyt późny, to energia cieplna wywiązująca się wskutek spalania paliwa nie daje się należycie wykorzystać. Z tych względów konieczne jest stosowanie urządzeń zmieniających wyprzedzenie zapłonu. W praktyce wyprzedzenie zapłonu reguluje się trzema różnymi metodami - ręcznie, odśrodkowo oraz podciśnieniowo.

 

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.